Öğr. Gör. Mehmet Şahin AKINCI

Öğr. Gör. Mehmet Şahin AKINCI

Biography

Isparta’da doğan Akıncı, müzik eğitimine 1997 yılında girdiği Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde başladı. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Şan Bölümü lisans eğitimine başladı ve aynı bölümden 2005 yılında lisans birincisi olarak mezun oldu. 2009-2011 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Şan Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine tamamladı.
 Akıncı, İzmir TRT Gençlik Korosu’nda, İzmir Devlet Opera-Balesi Oda Korosu’nda ve İz-Sanat oda Korosu’nda korist eğitimleri alarak konserlerde korist olarak görevler aldı. 2009-2012 yılları arasında Isparta Gençlik Merkezi Çocuk Korosu’nun ve Burdur Belediyesi Çocuk Korosu’nun şefliğini ve eğitimciliğini yaptı. Türkiye’ de yapılan çeşitli sempozyum ve kongrelerde bildiriler de sunan Öğr. Gör. Mehmet Şahin AKINCI, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çoksesli Korosu Eğitici şefi ve danışmanı olarak da Türkiye içinde ve dışında yapılan koro festivallerinde katılımlarda bulundu.
2012 Ağustos ayından itibaren Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitim Anabilim Dalı’nda Ses Eğitimi ve Koro alanlarında Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. 2013 Yılından itibaren ise aynı üniversitenin Eğitim bilimleri Enstitüsünde Doktora Programı öğrencisidir ve doktora tez bitirme aşamasındadır.

 

All session by Öğr. Gör. Mehmet Şahin AKINCI

Konser

17:30 - 18:30
DR. İBRAHİM ÜZÜMCÜ KONFERANS SALONU