Elif ŞAHİN ORHON

Elif ŞAHİN ORHON

Biography

Bursa’da doğdu. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi G.S.E.B. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı (Şan) Lisans programından mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Programını 2006’da tamamladı. Doktora eğitimini Doç. Dr. Tülin MALKOÇ ve KBB Uzmanı Doç. Dr. İsmail KOÇAK danışmanlığında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde 2012 yılında tamamladı.
2005-2006 ve 2010-2012 yıllarında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fak. G.S.E.B. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda şan eğitmenliği yaptı. 2007 yılında Yalova Belediye Konservatuvarı Batı Müziği Bölümünde “piyano ve şan” öğretim elemanı olarak 2008-2009 eğitim öğretim sürecinde Edirne Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi G.S.E.B. Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda görev yaptı. 2011-2014 yılları arasında Doç. Dr. İsmail KOÇAK KBB kliniğinde şan terapisti ve şan eğitmeni olarak görev aldı. 2015 yılında Avrupa Şan Eğitmenleri Derneği (EVTA) tarafından Letonya/Riga’da düzenlenen EUROVOX kongresine, 2016’da Avusturya Ses Enstitüsü tarafından Salzburg’da düzenlenen 12. Uluslararası Ses Sempozyumuna katıldı. 2016 Temmuz ayında Ece İDİL – Emre KARAYEL Masterclass’ında aktif katılımcı olarak yer aldı
Halen şan çalışmalarını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı öğretim görevlisi Ece İDİL ile profesyonel ses eğitimi, nefes, postür, şan terapisi teknikleri ile ilgili çalışmalarını ise İzmir Medikal Park Hastanesi Vokoloji Bölümü hekimi Dr. İlter DENİZOĞLU ile sürdürmektedir.

All session by Elif ŞAHİN ORHON