Doç. Dr. Tülin MALKOÇ

Doç. Dr. Tülin MALKOÇ

Biography

Trabzon’da doğdu. 1985-1986 Eğitim-Öğretim yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünü kazanarak “Ses Eğitimi” çalışmalarına İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Coşkun Nehir ile başladı. 1989 yılında lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Prof. Dr. İlknur OKATAN ile çalıştı. 1989-1990 yılında Araştırma görevlisi olarak Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde göreve başladı. Aynı dönemde Yüksek Lisans Eğitimi’ne Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde devam ederken İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Begüm Erdem’le çalışmalarına devam etti. Bu sürede İstanbul Devlet Operası ve Balesi Gençlik Korosunda görev alarak çeşitli solo ve koro konserlere katıldı. Prof. Cenan AKIN ve Prof. Dr. Ergen Korkmaz ile armoni çalıştı.
1991-1992 yılında aynı kurumda Öğretim Görevlisi oldu. Haziran 1992’de “Nefes Şarkı Söyleme İlişkileri” konulu Yüksek Lisans tezini, Nisan 1998’de de “Ses Eğitiminin Ergenlik Döneminde Ses Fonksiyonları üzerindeki Etkisi” konulu tezini Prof. Dr. Yücel Elmas danışmanlığında tamamladı. Doktora tezi ile ilgili araştırmaları Me-Di Ses Kliniğinde Prof. Dr. Mehmet Ömür ile yaptı. Yüksek lisans-Doktora eğitimi boyunca Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi ve İ.D.O ve Balesi solist sanatçısı Prof. Dr. Mesut İktu ile çalıştı.
1995 yılı itibariyle Okul Öncesi Dönem Müzik Eğitiminde danışmanlık-eğitim ve araştırmalara başladı. 2009 yılında Okul Öncesi Dönem Müzik Eğitiminde “Şarkılarla Matematik”,” Şarkılarla Öğrenelim” ve “Öyküler Dinleyelim Şarkılar Söyleyelim” adlı kitapları yayınlandı. Bilimsel ve mesleki Kuruluşlara üyelikleri ve akademik organizasyonlarda yönetici-düzenleme kurulu- ve bilim kurulu üyeliği, davetli konuşmacı, bilim ve sanat adına çalışmalarını sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası yapılan kongrelerde, sempozyumlarda katılımcı olarak iştirak etmektedir.
Malkoç halen Marmara Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

All session by Doç. Dr. Tülin MALKOÇ

Sesin Önemi, Eğitimi ve Ergenlik Dönemi

14.00 - 15.00
DR. İBRAHİM ÜZÜMCÜ KONFERANS SALONU