Öğr. Gör. Berk ÖZBEK

Öğr. Gör. Berk ÖZBEK

Biography

İstanbul ’da doğdu. müzik çalışmalarına lise yıllarında başladı. 1995’te Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Şan Bölümüne girdi. 1995-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi bünyesindeki orkestra ve koroların solisti olarak başarılı konserlere imza attı. Lisans eğitimini aynı üniversitede tamamladı.
Özbek, Müşfik Kenter, Suat Arıkan, Candan Erçetin, Meltem Cumbul gibi Türkiye’nin önemli sahne sanatçılarının da içinde olduğu “Anlat Şehrazat Müzikali”nde başarılı temsiller verdi. Piyanist Şef Faris Akarsu’nun yönetimindeki Sanayi-i Nefise adlı Müzikal orkestrasının tenor solisti olarak yurdumuzun önemli konser salonlarında birçok konser verdi. 1998 ve 1999’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerine kaldı. 2013’te Türkiye’nin Tenoru Berk Özbek Projesi “Eğer Aşkı Seversen” isimli single çalışması hazırladı.
Halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde, yüksek lisans tez çalışmalarını, danışmanı Doç. Dr. Tülin Malkoç ile sürdürmekte, aynı zamanda öğretim görevlisi olarak şan dersleri vermektedir.

All session by Öğr. Gör. Berk ÖZBEK

Konser

17:30 - 18:30
DR. İBRAHİM ÜZÜMCÜ KONFERANS SALONU